Новые Советы

2775

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2587

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6138

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2940

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Дренаж садової ділянки

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Дренаж садової ділянки

Слово дренаж переводиться із французького як стік, відвід, осушення, зливши, викачування. Як технічний термін воно закріпилося в багатьох мовах дуже давно й означає природне або штучне видалення води з поверхні землі або підземних вод. Певним чином за допомогою системи дренажних труб, шпар, каналів і насосів відбувається збір і відвід зайвих ґрунтових вод за межі ділянки, подалі від будівельних споруджень. Для здорового життя рослин і нормального функціонування, наприклад, фундаменту будинку, підземного гаража або підвальних приміщень, пристрій дренажу навколо вдома або на всій дачній ділянці іноді життєво необхідно.
peresadchik Перезволоження ділянки виникає в декількох випадках. Наприклад, ділянка розташована на глинистому ґрунті, в низині. Земля може надмірно насичуватися водою, якщо ділянка перебуває в підніжжя схилу, по якому вода стікає зверху. Іноді причиною застаивания ґрунту на ділянці може стати потужний забір, що обгороджує ділянка, наявність у саду будинку із глибоким фундаментом або більшими брукованими площадками. Причиною постійної вологості може також бути високе залягання ґрунтових вод або суглинний ґрунт. Середній або важкий суглинок погано дає йти воді з верхнього шару землі. Якщо на ділянці немає ухилу - постійно скапливаются більші калюжі. А калюжі погано переносять газони й плодові дерева. Постійне заболочування ділянки шкідливо для кореневої системи практично всіх рослин. Надлишок вологи в осінньому ґрунті може викликати швидке глибоке промерзання ґрунту, отчого гинуть коріння рослин.
steps Постійний надлишок вологи в ґрунті можна визначити навіть по декількох нехитрим спостереженнях: на ділянці постійно скапливаются калюжі; занадто розрослася вологолюбна рослинність (осока, рогоз); випріває газон, і на ньому багато омертвілих жовтих ділянок; коріння дерев стирчать із ґрунту (через недостачу кисню вони піднімаються на поверхню); у чагарників підгнивають коріння; у колодязі завжди високий рівень води; у виритих котлованах і ямках швидко збирається й коштує вода.
Якщо спостереження виявилися вірними, або якщо точно відомо, що рівень ґрунтових вод менше, ніж в 1 метрі від землі, потрібно робити дренаж

Види дренажу

Існують два основних види дренажу - це системи поверхневого й глибинного дренажу. Поверхневий дренаж являє собою не що інше, як Зливову каналізацію, про яку можна почитати в окремому пості. Тут же коротко нагадаємо, що вона являє собою систему крапкових водозбірників (дождеприемников), які розташовують у землі під ринвами, поливними кранами, колонками й т.п. У систему дощової каналізації входять також неприкриті канавки або неглибоко зариті труби, які збирають воду в дощові колодязі, а звідти - у загальний колектор скидання води.
artgarden Глибинний дренаж - це вже технічно більше складна система. Закрита система дрен (каналів), розташованих у ґрунті на певній глибині, які відводять воду за межі ділянки. Закритий горизонтальний дренаж робиться на глибині 1,2-1.5 м. Крім спеціальних дренажних труб на дно можна укласти будь-який матеріал, що добре проводить воду: щебені, битий цегла, хмиз, жердини, засипані зверху землею. Дренажні траншеї повинні мати ухил убік водоприймача. Від цього прямо залежить швидкість убування води. Дрени можна зробити із застосуванням кераміки, цегли, каменю, азбестоцементу або пластмаси. Всі вони мають безліч дірочок для проникнення води. На сьогодні помітна тенденція - всі частіше популярні гнучкі гофровані перфоровані труби різного діаметра. Вони зручні тим, що добре изгибаются, витримують тиск ґрунту й силу стиску землі при замерзанні. У той час як керамічні дрени застарівають, азбестоцементні вважаються екологічно небезпечними, цегельні й кам'яні - дороги.
fitingplast Варто пам'ятати, що дренажна система теж має свій термін служби й може вийти з ладу завчасно через заиливания, загнивання. Так, дренаж створений тільки із щебенів, битого цегли або жердин, проіснує перші 5-7 років. Після цього його буде потрібно ремонтувати або повністю міняти. Тому якщо вологість ґрунту на ділянці - дійсно насущна проблема, краще вибирати дренажну систему із трубами - вони долговечнее (термін служби системи при правильній експлуатації до 50 років).

Будівництво

Будівництво дренажу починають із водоприймача. Після його установки, від водоприймача прокладають траншею під закритий колектор (магістральна, центральна труба). До колектора ж, у свою чергу, з різних сторін підводять дрени. Діаметр дрен звичайно становить 6-9 см, а діаметр колектора, якщо він збирає воду від великої кількості дрен, - ледве більше - 9-10 см. На невеликих ділянках (менш 50 соток) діаметр колектора й дрен може бути однаковим.
zelenmir Ширина самих траншів під дренажні труби й колектор - 35-40 см. Колектор завжди розташовують нижче дрени, щоб вода самопливом ішла із дрен у колектор, а з нього - у водоприймач. Система дренажу повинна мати хоча б мінімальний ухил: 2-5 мм на 1 м для труб з діаметром до 90 мм, для труб з більшим діаметром робиться більший ухил. Дренаж варто розташовувати не ближче, чим 1 м до вимощення будинку й не ближче чим 0,5 м від забору. Кожна дрена буде збирати воду з ділянки певної площі, тому між траншеями повинне бути якась відстань, щоб дренажна система не вийшла занадто дрібної й частої. Так, на ділянці з важкими глинистими ґрунтами відстань між дренами повинне бути 7-10 м, більше легких добре проникних для води ґрунтах (піщаних) 15-20 м.
tvoysad Схема дренажної системи: 1 - дрени, що збирають;2 - магістральна дрена; 3 - оглядові колодязі з відстійниками;4 - водозбірний колодязь. Якщо водоприймач (або природна водойма для скидання води) перебуває вище рівня осушуваної території, тобто воді текти нікуди, будують дренажний колодязь глибиною 2-3 м. У нього встановлюють дренажний насос, що автоматично викачивает воду й направляє її у водозбірник вище. Дренажний колодязь потрібно зміцнити при будівлі залізобетонними кільцями діаметром 1 м.

Укладання труб

Дренажні труби перед укладанням обмотують фільтруючим матеріалом, наприклад, геотекстилем для того, щоб захистити труби від влучення в них глиняних часток (тобто попередити замулення). Звичайно дренажні труби вже продаються з обмоткою. Іноді замість геотесктиля використовують об'ємні дренажні фільтри, виготовлені з органічних матеріалів: соломи, волокнистого торфу, волокон кокосового горіха й ін. Говорять, що такі матеріали не тільки захищають пластмасову дрену, але й підсилюють приточность води. Вони здатні довгий час протистояти інтенсивному заиливанию. Така обмотка для труб особливо ефективна на важких глинистих і суглинних ґрунтах. 1- піщана подушка, 2 - дренувальна труба,3 - об'ємно - щебеневий фільтр,4 - геотекстиль, 5- пісок, 6 - верхній шар ґрунту. Під час укладання на дно дрени насипають шар щебенів в 5 см, потім на щебені під потрібним ухилом укладають труби. Їх обсипають щебенями або гравієм шаром в 30-40 см (небажано використовувати вапняні щебені). На щебені насипають шар піску 10-30 см, а вже зверху укладається родючий ґрунт. За пристроєм дренажу можуть піти деякі обмеження для ділянки. Наприклад, відтепер по ньому не повинен їздити важкий вантажний транспорт і техніка. Якщо по верхньому шарі ґрунту все-таки проїхалися колесами машини, то ґрунт треба глибоко прорихлить, щоб повернути їй її рихлость і водопроникність. Інакше, дренажна система може дати збій. Про дренажні труби в землі краще не забувати назовсім, а промивати раз у кілька років (2-3 року), щоб попередити заиливание труб і закупорку отворів. Для цього до відкритого краю колектора (який упадає у водоприймач) підносять шланг із водою, приєднують його до труби, і під більшим напором промивають дренажні внутрішності. На зиму дренажний насос (якщо він використовується) витягають із дренажної системи. В іншому - проблем із дренажом бути не повинне. Одні приємні моменти

Будет Вам Полезно
ДСП (древесно-стружечная плита) являє собою особливий композитний матеріал, що одержу
Якщо Ви плануєте облаштувати будинок для себе, і якщо Ви хочете встановити дійсно наді
Организация водоснабжения на даче обычно сводится к обеспечению потребителя водой в
Само натуральное дерево радует людей своим многообразием цветовой гаммы и замыслова