Новые Советы

2769

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Утеплення даху будинку

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

дах івано-франківськ

 


Утеплення даху будинку

Відразу треба визначитися - що саме утеплювати на даху. Звичайно, якщо хочеться вберегти тепло кімнат верхнього поверху, тобто те, що перебуває нижче горищного перекриття, утеплюють безпосередньо це перекриття. У цьому випадку сам дах - покрівлю й покрівельну систему залишають такий, як вона є. Тобто на горищі температура залишається приблизно така ж, як зовні. Великий плюс від такого горища в тім, що тут завжди свіжо, він добре провітрюється, не застоюється вогкість і т.п. Утеплюють горищне перекриття або зверху, або знизу. Тобто накладають утеплювачі зверху перекриття (за принципом накатної стелі) або ж підбивають утеплювач під стелею (по типі підшивної стелі). Докладніше про монтаж таких стель можна прочитати в пості про будівництво даху для лазні, у тій частині, де говориться про стелю в лазні. Пристрій абсолютно аналогічно.
balkony-okna Стурбованість в облаштованості даху виникають тоді, коли хазяї вирішують зробити з горища житлову кімнату - пристосувати під мансарду. Тоді без додаткових заходів щодо утеплення безпосередньо покрівельного пирога ніяк не обійтися. Як і багато будівельних конструкцій, утеплена покрівля буде вірою й правдою служити, якщо буде дотримана якась системність, тобто всі деталі виконувати своє призначення, і нічого не буде забуто. Покрівля починає погано служити, якщо поверх утеплювача не покладений гідроізолятор. Або ж гідроізоляція є, але вона погано закріплена й через це виникають «містки холоду». Між гідроізоляцією й утеплювачем немає зазору для вентиляції. Через це конденсат з даху воложить утеплювач і дерев'яні конструкції. Відсутня пароізоляція.
euroroof Велика кількість бурульок утвориться на карнизах будинку, виявляється, теж через погане утеплення даху. Сніг, що лежить на даху, підігрівається знизу теплом, що просочується крізь діри в утеплювачі. Сніг починає підтавати, і вода біжить із даху до карниза, де такого тепла вже ні, і вона знову застигає, перетворюючись у бурульку. Правильно влаштований сучасний теплозахист даху заощаджує більше 3 кВт потужності (для будинку площею близько 205 кв. м.), а це вигідно, тому що можна знизити витрати на опалення будинку.

Особливості повітряного поводження

Тепле повітря усередині приміщення завжди вологіше, ніж зовні. Тому крім різниці в температурах і прагнення повітря вирівняти ці показники, у справу вступають і водяні пари. Вони теж будуть прагнути вилетіти назовні, крізь покрівельне покриття. Але отут дифузія парів зустрічає відсіч у вигляді самого даху. Справа в тому, що головне призначення покрівельного покриття - це гідроізоляція, і матеріали покрівлі так улаштовані, що не пропускають вологу ні зверху (з неба), ні знизу (у небо). Тому водяні пари загрожують перетворитися в конденсат із внутрішньої сторони покрівлі. Незабаром тут можуть оселитися постійні мокрі плями й цвіль. Дах - нормальна, не протікає, а в результаті однаково мокро й утеплювач мокне. Провиною всьому конденсат. Для того щоб з ним боротися, прибігають до наступних мір: утеплювач захищають від зволоження водяними парами за допомогою шару пароізоляції, причому кладуть її перед шаром, що утеплює (із внутрішньої, нижньої сторони утеплювача). Якщо все-таки волога якимсь образом проникнула крізь пароізоляцію й пробралася до даху, то щоб уберегти утеплювач від конденсату, між ним і поверхнею покрівлі залишають вентильований повітряний прошарок.
euroroof Ще один ворог тепла й утеплювача на даху - це вітер. Якщо кроквяна система на даху не така потужна й утеплювач вирішують зробити не товстим, а тонким (зниженої щільності), то вітер продуває утеплювач і несе тепло. Якщо є можливість і необхідність, для захисту від вітру поверх теплоізоляції укладають вітрозахисний паропроницаемий матеріал.

Пароізоляція

Для пароізоляції утеплювача використовують поліетиленову плівку, пергамін, руберойд, фольгу, фольгированні матеріали (фольгою усередину будинку). Матеріал монтують із перехлестом полотнищ на 10 см, шви проклеюють скотчем по вертикалі й горизонталі. До крокв плівка може кріпитися за допомогою спеціальних дерев'яних рейок. Фольгированні матеріали укладають убік приміщень. Блискуча поверхня фольги буде відбивати потік теплового лікування й ще більше допоможе зменшити тепловтрати. Між пароізоляцією й обшиванням стелі залишають невеликий зазор

Укладання утеплювача

Мати твердого або м'якого утеплювача укладають в осередки покрівельного решетування - між кроквами (звичайно крок між ними 60-100 см). Для даху звичайно використовують плити з мінеральної вати на основі базальтового волокна або скловолокна. Докладніше про те, який утеплювач вибрати й чим він гарний, можна також почитати в пості про види утеплювачів. Теплоізоляційні мати укладаються в один або кілька шарів. Товщина шару для різних утеплювачів може бути необхідна різна. Головне запам'ятати – чим менше коефіцієнт теплопровідності матеріалу, тим він більше здатний утримувати тепло, і тем тонше можна брати його шар. Значення коефіцієнта теплопровідності утеплювача завжди вказується на впакуванні й позначається буквою «n». Допустимо, якщо n = 0,035 Вт/м °З, те товщини утеплювача досить 160 мм, якщо значення n = 0,05, то утеплювач потрібний толще – 225 мм. При укладанні утеплювача можуть бути допущені деякі помилки. Мати повинні заповнювати весь простір осередків, без западин і порожнин для проходу повітря. Якщо утеплювач уже ширини між кроквами, залишаться «містки холоду». Якщо він ширше - то вигинається убік вентиляційного зазору й може намокнути від конденсату. За цим потрібно стежити. Шматки й обрізки, що залишилися після укладання й припасування під крокви основних плит утеплювача, використовують для теплоізоляції ковзана, дверних і віконних прорізів, димарів і т.п. Із внутрішньої сторони утеплювач, як було сказано, зашпаровують пароізоляцією, а потім все це закривають гипсокартоном, вагонкой і т. п.

Пристрій повітряного прошарку

Ширина зазору між утеплювачем і покрівлею теж залежить від конкретних матеріалів, у цьому випадку - від покриття. Якщо дах покривають профільовані аркуші оцинкованої сталі, черепиці, металлочерепица, інші хвилясті аркуші то вентильований зазор у даху повинен становити не менш 25 мм. Якщо покрівля влаштована із плоских аркушів - азбестоцемент, м'яка бітумна черепиця, оцинкована сталь, рулонні матеріали, то повітряний прошарок повинна бути більше - 50 мм.

Будет Вам Полезно
Часто люди, що роблять новий забір запитують, як зробити опалубку для забору. Тому, цю с
Поміняти електропроводку у квартирі цілком під силу практично будь-якому дорослому чо
Примхою долі трапилося так, що квартири-студії в наш час стали популярними, можливо, це
У цей час складно уявити собі сучасне житло, яке б не було захищено, подібно міцності,