Новые Советы

2771

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2585

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6129

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Звукоізолюючі матеріали

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Звукоізолюючі матеріали

У попередньому пості ми рятувалися від голосних звуків. І тепер відомо, як звукоизолировать стіни й підлога в будинку, які по походженню й характеру бувають шуми й звуки, що потрібно зробити, щоб побороти кожного з них, і що таке «плаваюча підлога». Залишилося тільки докладніше розібратися у звукоізоляційних матеріалах і зрозуміти, що краще класти під перегородки в кожному випадку

Від теорії до практики

Як відомо, рівень шуму виміряється в децибелах (Дб). У нормальних умовах, комфортних для життя людей удень цей рівень може бути близько 40 Дб, і вночі 30 Дб. Прекраснейший рівень шуму для людських вух і нервів - це 25 Дб . Усе, що більше, при тривалому впливі викличе нервову перевтому й головний біль. При довгих шумах в 90 Дб - нервовий розлад з істерією, безсонням, хворобами. Захист від зайвого шуму розділяють на два більших методи - звукоізоляцію й звукопоглинання. У першому випадку матеріал повинен відбити звук і не дозволити їй пройти через стіну (це прерогатива товстих масивних стін, дверей, перекриттів, не здатних до деформації від звукових коливань). Будь-який будівельний матеріал оцінюється по своїх здатностях до цієї звукоізоляції й має свої індекс звукоізоляції (Rw) , оптимальним є показники 52 - 60 Дб (щоб не чутна була людська мова за стіною). Серед звукоізолюючих матеріалів виділяють бетон, цегла, гипсокартон і інші. Звукопоглинання - інше по природі й по характері боротьби зі звуком. Завдання - максимально поглинути шум усередині себе й не дати йому відбитися від перешкоди назад. Існує й свій коефіцієнт звукопоглинання для матеріалів - від 0 до 1. Якщо коефіцієнт дорівнює 0, звук повністю відбивається (тобто погане звукопоглинання). Всі звуковбирні матеріали починають гордо називатися такими, коли коефіцієнт звукопоглинання в них не менш 0,4. Для боротьби з різними видами шумів - повітрян і структурними (ударними) - підійдуть різні звуковбирні матеріали. Тверді, пружні матеріали із закритою ніздрюватою структурою застосовують для боротьби з ударним шумом. В основному, це матеріали на основі гранульованої або суспендованої мінеральної вати, матеріали, до складу яких входять такі заповнювачі, як пемза, спучений перліт, вермикуліт. Коефіцієнт звукопоглинання в них досить гарний - 0,5. З повітряним шумом добре борються пористі й волокнисті матеріали, у яких високий коефіцієнт звукопоглинання. Наприклад, м'які матеріали на основі мінеральної вати або скловолокна, вати, повсті. Коефіцієнт звукопоглинання 0,7- 0,95. Також добре підходять для цього напівтверді матеріали - нанести або скловолокнисті плити, пінополіуретан і інші матеріали з ніздрюватою будовою. Коефіцієнт звукопоглинання 0,5-0,75. Самим надійним варіантом уважається комбінації різних, твердих і м'яких, звуковбирних матеріалів із чергуванням шарів. Наприклад, бетон, гипсокартон, цегла - як звукоізоляція, а між ними звукопоглотители з волокнистою структурою

Звукоизолятори повітряних шумів

Найбільш ефективними звукопоглотителями сьогодні вважаються матеріали, розроблені на основі мінеральної вати й скловолокна. Скловата - матеріал, що характеризується підвищеною пружністю, міцністю й вибростойкостью. Між волокнами скловати перебуває велика кількість порожнеч із повітрям - за рахунок цього відбувається гарне звукопоглинання. Крім того, скловата негорюча, мало важить, не убирає вологу, не здатна викликати корозію в прилягаючих до неї металів, еластична. У багатошарових звуковбирних конструкціях шар зі скловати можна зустріти досить часто. Мінеральна вата є як гарним тепло - так і звукоизолятором. Її одержують із розплавів гірських порід, металургійних сплавів і сумішей. Гарне звукопоглинання досягається за рахунок того, що волокна її розташовані хаотично в горизонтальному й вертикальному напрямках, під різними кутами - у цих нетрях гасяться звуки. Мінеральна вата не горить, добре пропускає повітря, проста в обробці - ріжеться звичайною ножівкою. Багатошарові панелі ЗИПС (звукоізолююча панельна система) являють собою сендвич-панелі з мінеральної вати + гипсоволокна, і монтуються на стіну без попереднього каркаса. Відразу варто помітити, що Зипси мають особливості: в - перших, «з'їдають» простір, тому що досить товсті - 40, 70, 120 мм товщиною; по-друге, панелі важкі - ЗИПС розміром 1500х 500 мм 18,5-21 кг. Тому сама перегородка, на яку вішається ЗИПС, повинна бути міцної, стійкої й витримувати навантаження.
zips-v revivc Якщо ці недоліки виключити, у всім іншому ЗИПС - ефективний засіб звукоізоляції. Плюс такої конструкції - не потрібний металевий каркас, тому що кріпляться ці сендвич-панелі до стіни через спеціальні вузли, зроблені ще на виробництві. Якщо ЗИПС кріпити до стіни, то до індексу звукоізоляції самої стінки (допустимо, 52-55 Дб) у середньому додається ще 10 Дб (залежить від товщини панелі). Тобто загальний індекс звукоізоляції стіни можна підняти на 12-15 Дб і підвищити його до 63-65 Дб.
zips tiho

Матеріали для боротьби зі структурним шумом

З ударним шумом борються матеріали, які не поглинають звукову хвилю, а відштовхують. Звукова енергія не може «пробити» і деформувати пружний матеріал. От чому багато хто, наприклад, ремствують на пробку, говорячи, що вона погано захищає від шуму. Дивлячись від якого. Від повітряного вона дійсно небагато захистить, зате від тупоту ніг і долбежа стінок - дуже навіть. Подібні матеріали укладають у конструкцію «плаваючої підлоги», під ламинат, а також огортають їм стіни, якщо необхідно. Розглянемо докладніше матеріали. Аркуші з натуральної коркової крихти (шар кори коркового дуба) гарні тим, що не піддадуться гризунам, цвілі, гниттю, паразитам. Виробники обіцяють. Що подібні аркуші можуть прослужити до 40 років. Матеріали з коркової крихти (товщина 2-4 мм) продаються в аркушах і рулонах. Індекс зниження рівня ударного шуму - до 12 Дб. Дуже часто продається вже в комплекті напольних покриттів плаваючого типу.
stroimsami Пенополиетилен (спінений пенополиетилен) використовують при пристрої міжповерхових бетонних стяжок, що плавають підлог, як подложка під паркет і ламинат, як прокладка для ущільнення стиків. При тривалих навантаженнях може втрачати до 76% своєї товщини, також при влученні вологи під напольное покриття (паркет), на ньому може поширюватися цвіль. Подложки на основі пробки. Пробкорезиновий матеріал - це суміш гранульованої пробки й гуми. Він здатний знижувати вібрацію електроприладів і гасити ударний шум. Таку подложку укладають під м'які й тверді еластичні покриття, линолиум, паркет, керамічну плитку. Бояться вологи й без додаткової гідроізоляції або надлишкової вологості, Пробкорезиновий шар може стати середовищем перебування цвілі. Битумно-Коркова подложка створюється із крафт-паперу, із просоченням бітумом і посипаною корковою крихтою. Матеріал завжди укладається корковим посипанням долілиць (завдяки цьому з-під ламината віддаляється волога). На відміну від гумової подложки, бітумної гідроізоляція не потрібна. Індекс зниження ударного шуму - 18 Дб. Досить популярні серед шумоотражающих матеріалів екструдированний пенополистирол і спеціальні звукоізоляційні плівки. Пенополистирол зручний у роботі: легко ріжеться, швидко укладається й відходів небагато. По довговічності - матеріал-довгожитель - до 50 років. Досить міцний на стиск і стійкий до впливу вологи. Індекс зниження ударного шуму - до 25 Дб. Серед тонких плівок, які, проте, відмінно знижують рівень ударного шуму, виділяють матеріали типу «Шуманет», «Шумостоп». Індекс зниження шуму при укладенні їх під бетонну стяжку досягає 23-27 Дб.

Забираємо за собою всі мости

Структурні шуми можуть передаватися по перекриттях і несучих конструкціях. Навіть якщо стіни й підлога звукоизолировани, звук може знайти собі лазівку й пробратися в приміщення по стиках. Для боротьби з «містками звуку» застосовують спеціальні прокладки
Наприклад, стеклохолст застосовують при монтажі Зипсов, звукоізоляційних перегородок на каркасі (між профілями каркаса, кріпильними елементами й несучими стінами), при укладанні дерев'яних підлог - укладається під лаги й балки перекриттів, у місцях зіткнення дощок підлоги з бічними стінами. Індекс зниження ударного шуму - до 29 Дб.
stroyka Для звукоізоляції стиків використовують і виброакустический гортати. Він також здатний знизити поширення звуків по будівельних конструкціях. Використовують при монтажі Зипсов, що плавають підлог. Виброгерметики добре прилипають до більшості матеріалів і при цьому не викликають корозію металів. Еластомерні матеріали використовують у першу чергу для того, щоб знизити рівень шумів і вібрацій, що надходять у приміщення ззовні. Це можуть бути прокладки пористої гуми, що закріплюють по периметрі дверей. В основному продають у виді стрічок. Індекс зниження ударного шуму - до 22 Дб.

Будет Вам Полезно
Печі каміни опалювальні: ради на вибір каміна або печі для опалення. | кладемо каміни й п
Утеплений фасад у рекламі не має потреби: він дозволять зберегти в будинку тепло й ств
Для чого потрібні септики Чому не можна виводити відходи відразу на вулицю, просто в з
Цокольний поверх часто власники будинків і котеджів забувають належним чином утеплит