Новые Советы

2728

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2550

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6052

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2905

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Підвісні стелі

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Підвісні стелі

Систему підвісних стель у квартирі обладнають не завжди тільки через красу, а ще з практичних цілей. Згадаєте мультик про Кота Матроскина й хлопчика Дядька Федора, у якого на стіні будинку висіла картина. Усі думали, що це для краси, а розумна мама пояснювала, що картина прикриває дірку в стіні - от її призначення. Так само й зі стелями: якщо вони надто страшні, нерівні й темні, якщо навіть після потужного оштукатурювання, вирівнювання й побілки вони будуть виглядати не зовсім ошатно (а зустрічається й просто погана основа для штукатурки: дерев'яні перекриття, старі ж/б перекриття з більшим зношуванням), те легше один раз витратити засобу на підвісну стелю, що буде завжди гарний і рівний.
decomart Типи підвісних стель виділяють різні. Умовно їх можна розбити на дві більші групи: це стелі з гипсокартонних плит (ГКЛ) - суцільні стелі; і різні модульні конструкції, які складаються з підвісної системи-каркаса й модулів, що кріпляться до неї, - плиток, касет або рейок. Розглянемо докладніше.

Рейкові стелі

Рейкова підвісна стеля може бути зроблений з металу й пластику. Металеві рейки використовуються в основному із санвузлах і на кухнях. Але на сьогоднішній день ці стелі не настільки популярні через деяку свою непрактичність: на рейках осідає конденсат, з'являється крапкова іржа, їх досить складно мити від жирних крапель (попадає на кухні).
decomart Рейковий пластикова стеля у цьому змісті зручніше, його можна використовувати у всіх приміщеннях. Пластик зручно монтувати, виходить акуратний тонкий стикувальний шов, рейки добре миються й у них широкий вибір колірної гами. Рейкові стелі гарні для різних дизайнерських задумів. За допомогою спеціальних елементів панелі можна з'єднувати по довжині, і можна створити ефект безперервності. До того ж рейкові стелі просто й швидко встановлюються. До застельового простору (комунікаціям, устаткуванню в ньому) надалі можна буде добиратися як локально, витягшись кілька рейок, так і через спеціальні люки, які можна обладнати при монтажі. Рейкові стелі стійки до морозу, до втрати власного кольору, до води. У стельову рейку досить легко урізати будь-який вбудовувати^ся светильник, щоМ. Вартість квадратного метра рейкової стелі російського виробництва від 28- 95 руб. (тільки рейки, без комплектуючих). Закордонні виробники - порядку 42-714 руб./кв. м. (рейки, без каркаса).

Плиткові модульні стелі

Чи не самими популярними серед всіх видів підвісних стель є модульні конструкції стелі із плитами з мінеральної вати або металевих касет. Для установки підвісних стель подібної системи проводять попередню розмітку приміщення, намічають лінію обрію. Потім треба етап монтажу металевих стельових профілів на підвіси, які можна прикріпити до будь-якої стельової підстави. Підвісна система являє собою набір металевих рейок, які в розрізі мають вигляд букви «Т» і з'єднуються між собою в модульні ґрати. Принцип із закріплення: у стелі дрилем або перфоратором проробляють отвору, у які вставляються дюбелі. До цих дюбелів кріпляться спеціальні гачки, а вже на них підвішують модульні ґрати.
Після цього в осередки металевого каркаса на стелі починають укладати плити.
library. stroit Ці плити на 90 % складаються з неорганічних компонентів (мінеральна вата, глина, іноді скловата) і сполучного на основі крохмалю. Поверхня плит на заводі оформляють малюнком, можуть зробити певний рельєф і текстуру або наносять білу фарбу в кілька шарів. При бажанні надалі плити можна пофарбувати втиснути або латексними фарбами. По периметрі потовк відбувається білим плінтусом. Купуючи підвісну стелю модульної системи із плитами потрібно звернути увагу на те, як з'єднуються плити й підвісна система, і на марку комплектуючих. Всі деталі стелі (плити й ґрати) повинні бути одного виробника - інакше можливі труднощі при монтажі, і матеріал буде погано стиковиваться. Незважаючи на те, що модульну систему підвісних стель кріпити досить просто, на більших стельових площах довіряти монтаж краще фахівцям - щоб без швів, провисань і т.п. Власними силами можна спробувати обробити стелю в маленькій кімнаті. Вартість модульних плиткових стель - різна й залежить від країни-виробника і якості підвіски й плит. Підвісна система економ-класу обійдеться від 43 руб./кв. м., стельові плити 132-900 руб./кв. м. Монтаж підвісної стелі цього типу 9-12 у.е. /кв. м. (або 180-360 руб.).

Стелі з гипсокартона

Головна відмінність від попередніх стель у підвісного гипсокартонного в тім, що аркуші створюють як би цільну поверхню, тому часто його називають суцільною підвісною стелею з листового матеріалу. Дизайнерських рішень для таких стель придумано набагато більше, тому що він виходить пластичнее й не прив'язаний до якихось габаритів модулів, панелей і рейок.
interiorinfo Друга особливість - стельова площина монтується й оформляється не за допомогою готових стандартних елементів, а з матеріалів, які на початку потрібно розкроїти, зігнути (якщо потовк криволінійний або разноуровневий) і піддати фінішній обробці. За суцільними гипсокартонними стелями, як і в інших типів підвісних стель, можна сховати недоліки поверхні, улаштувати звукоізолюючий прошарок, провести комунікації. Єдиний недолік - відкрити стеля практично в будь-якому місці (як у рейковому або плитному покритті) тут не вийде. Гипсокартон - суцільна поверхня, і щоб добратися в майбутньому до утроби стелі прийде встановлювати спеціальні непомітні люки.
proxima Пристрій суцільних підвісних стель схоже з модульним. На початку монтується підвісна система - каркас, потім до неї шурупами кріпляться гипсокартонні аркуші. Стики зашпаровуються шпаклівкою, поверхня ґрунтується, а потім виробляється остаточна обробка. Утворена стеля - суцільна безшовна площина - може вийти рівним, одноуровневим, а може плавно переходити на інші рівні, формувати купола, зводи, складні криволінійні форми, іти з уступами й переломами площин. У подібних конструкціях стелі можна встановлювати будь-які типи підсвічувань і світильників: убудовані, накладні, підвісні. Якщо монтується одноуровневий підвісна стеля, що несуть профілі розташовують на одному рівні, якщо кілька рівнів - на декількох. Для одноуровневих стель стельові профілі вставляють у розташований по всім периметрі стельовий напрямний профіль. Криволінійні форми стелі й поверхні одержують, згинаючи гипсокартонний аркуш, тобто спочатку йому надають певну кривизну, а потім установлюють у такому виді в підвісну систему. Циліндричну поверхня на стелі можна сформувати двома способами - варіант залежить від необхідного радіуса вигину. Перший варіант - мокрий спосіб. Відомо, що ГКЛ у вологому стані більше пластичні, з можна гнути й міняти їм форму, не боячись поламати, а коли аркуші висихають вони зберігають нову форму й не втрачають при цьому своїх фізико-механічних якостей. Мінімальний радіус, на який можна зігнути аркуш товщиною 12,5 мм становить 1000 мм. При зменшенні товщини аркуша, він починає усе краще гнутися. Потрібно враховувати, що аркуші завжди згинають по довжині, а не по ширині (через напрямки волокон картону), легше всього згинанню піддаються заготівлі шириною 600 мм. Другий спосіб підходить для криволінійних елементів з малим радіусом вигину - від 100 до 400 мм. На виворітній стороні заготівлі для цього фрезерують серію пазів П - образної форми, які були б паралельні лінії наступного вигину. Заготівля ретельно очищається від пилу й укладається на підготовлений заздалегідь криволінійний шаблон пазами нагору. У вигнутому аркуші ГКЛ зашпакльовують пази. Після просушки шпаклівки фрагмент установлюють на місце. Східчасті й ламані поверхні створюються шляхом прорізання аркуша гипсокартона V-Образними пазами, у тім місці, де необхідно буде зробити злам. Кути можна формувати, склеюючи пази або заповнюючи їхньою шпаклівкою. Як видно, монтаж стель із ГКЛ - досить складне й кропітке заняття. За роботу монтажники беруть звичайно порядку 15-18 у.е./ кв. м. (за одноуровневий стелю) і 24-30 у.е./ кв. м. (якщо потовк багаторівневий). Квадратний метр аркуша гипсокартона різної товщини коштує порядку 67- 97 руб. Вартість фінішної обробки стелі з гипсокартона залежить від того, чим його будуть обробляти

Будет Вам Полезно
Для того, щоб купити всі деталі системи й правильно об'єднати їх у домашній кінотеатр,
Тим, хто зараз коштує будинку настійно рекомендують робити проводку основних кабелів
О энергоэффективных жилых домах в мире начали говорить давно: ведь никому не хочется
З настанням осінніх холодів питання опалення житла стає по-справжньому актуальним. Як