Новые Советы

2775

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2587

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6138

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2940

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Монтаж металлочерепици

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Монтаж металлочерепици

Металлочерепица - один із самих популярних і затребуваних покриттів серед покрівельних матеріалів. Вона добре захищає дах, не є занадто важким матеріалом, її порівняно легко монтувати й вона красиво виглядає. Якщо вирішено покрити дах саме металлочерепицей, то ще до покупки матеріалу потрібно виміряти скати даху, у тому числі й так званим перехресним виміром - по діагоналі. Основне значення має відстань від карниза до ковзана. Якщо дах спроектований і побудована правильно, то діагоналі скатів будуть рівні, а самі скати - прямокутні. Необхідна кількість аркушів металлочерепици розраховується дуже просто: довжина карниза ділиться на корисну ширину одного аркуша. Звичайно стандартна корисна ширина одного аркуша металлочерепици рівняється 1100 мм. Якщо довжина скатів більше 7,5 м, то аркуші краще розбивати на 2 і більше шматків з нахлестом 150 мм.
the-roof При обмірюваннях треба не забути, що в нижнього аркуша металлочерепици звис повинен становити 40 мм. Для якісного монтажу покрівлі кожний скат краще розрахувати індивідуально.

Підготовка крокв і решетування

Якщо в будинку реконструюється стара покрівля, то перед настилом нового матеріалу потрібно ретельно перевірити несучі будівлі старого даху, її решетування, кут, під яким розташовані скати, і якщо потрібно, зробити виправлення. Мінімально припустимий кут при пристрої покрівель із металлочерепицей – 14 °. Якщо кут ската даху менше, те аркуші металлочерепици прийде стелити з нахлестом на дві хвилі.
kolonna. info Якщо ж дах нова, то кроквяну систему й решетування прийде зводити з нуля, і тоді корисно враховувати наступне. Крокви повинні бути з сухої деревини (вологість не перевищує 2%). Потрібно це хоча б тому, що якщо закручувати шурупи у вологу деревину, після того, як вона висохне, на місці шурупа в отворі виникне люфт, і надалі в цю дірку може затікати вода. Особливої уваги вимагає решетування - горизонтальні бруски (іноді їх ще називають панцирами). Занадто вузький брус для панцира (50х50) краще не брати, під металлочерепицу підійде брус перетином (32х100). А от його товщину можна вибирати й не зовсім великий. Квадратним метр металлочерепици - важить досить небагато (у шість разів менше, ніж звичайна керамічна черепиця), так що особливого тиску на бруси решетування вона робити не буде. Крім того, завдяки верхньому шару полімерного покриття, на металлочерепице скапливается не так багато снігу, тому що він швидко сповзає по скаті. Сніг на даху не залежується, сніжні шапки на решетування не давлять, так що бруси можуть бути не зовсім товстими.
vserinki 1.Карнизна планка 2. Дошка решетування 3. Спадаючий брус контробрешетки 4. Гідроізоляційна плівка 5. Кроква 6. Ковзан 7. Аркуші металлочерепици 8. Ущільнювач ковзана 9. Заглушка ковзана 10. Вітрова дошка 11. Ринва 12. Власник труби 13. Водостічний жолоб 14. Власник жолоба 15. Сніговий бар'єр 16. Ендовая зовнішня 17. Ендовая внутрішня Якщо в конструкції даху передбачене утеплення - так званий «покрівельний пиріг» з усіма тридцятимільйонними (гідроізоляція, утеплювач, пароізоляція), то при монтажі крокв і решетування прийде попрацювати й з плівкою гідроізоляції. Порядок робіт буде такий. Плівка настилається на крокви. Горизонтальними смугами, починаючи з низу даху, з нахлестом близько 12 см. Плівку натягати сильно не потрібно, набагато краще, якщо вона залишиться небагато провисати між кроквами. Покладену в такий спосіб плівку кріплять до крокв спадаючими брусками уздовж крокв, і перетин цього бруска звичайно дорівнює ширині стропили, а товщині - не менш 30 мм. Коли в такий спосіб буде застелена й закріплена гідроізоляційна плівка по всім скаті, починають прибивати горизонтальні бруси решетування, до яких потім будуть кріпитися аркуші металлочерепици. Якщо плівка й утеплення даху в конструкції покрівлі не передбачені. Те решетування можна прибивати прямо до крокв. Горизонтальні дошки для решетування бажано покрити антисептиком.Коли прибивається решетування, потрібно дотримуватися певного кроку, що зазначений в інструкції з укладання конкретної марки металлочерепици. Крок брусів решетування повинен відповідати кроку хвилі металлочерепици, інакше потім буде складно закріпити аркуші матеріалу. Відстань між найпершим від краю й другим брусом буде відрізнятися від відстані між всіма наступними. Крім цього, перший від краю брус повинен бути на 10-15 мм толще, ніж інші бруси решетування. Перша дошка кріпиться по низі крокв. Щоб дошки не крутились і не ворушилися, прикріплюють їх як мінімум двома цвяхами й шурупами. Докладно про облаштованість утепленого даху, монтажі різних шарів покрівельного пирога можна почитати в статті про утеплення даху будинку. Тут ми на цьому зупинятися не будемо, а приступимося відразу до наступного етапу - найважливішому

Укладання аркушів металлочерепици

Установка профілю починається з того, що по звисі даху прибивається карнизна планка. А в місцях розжолобків (якщо вони є) установлюють нижні розжолобки. Укладання металлочерепици звичайно починають від карниза, із правої сторони даху. Радять різні варіанти укладання - у шаховому порядку, уздовж карниза, від карниза до ковзана. У кожному разі карнизна планка використовується як напрямна. Права сторона першого аркуша кріпиться нижче краю карнизної планки на 2 мм.
know-house Аркуші профілю кріплять до дощок решетування за допомогою саморезов довжиною 29-38 мм. Для укручення саморезов потрібно буде мати під рукою дриль із реверсом, коловорот або схожий інструмент. Аркуші можна кріпити саморезами в шаховому порядку через одну хвилю. Стик верхнього й нижнього аркушів фіксується саморезами через хвилю. Важливо запам'ятати: на відміну від шиферу, де цвяхи вбивають в «гребінь» хвилі, у металлочерепици саморези ставлять у прогин хвилі. Кількість саморезов на 1 кв. м. - приблизно 6-8 шт. Стежити за тим, щоб осьові лінії аркуша й карниза утворювали прямий кут. Якщо все буде вірно, то нижня крайка всіх аркушів зложиться в єдину пряму лінію. Якщо ж десь будуть стирчати зубчасті краї, це значить, що десь не стикуються замки двох сусідніх аркушів, що вони не щільно прилягають друг до друга, а в зазори між аркушами буде попадати дощ і сніг. По бічному краї аркуші металлочерепици скріплюються з перекриттям, причому тут шурупом треба прикручувати кожну хвилю.

Установка ковзанів

Планки ковзана металлочерепици бувають плоскими й круглими. Монтаж планки круглого ковзана із кріплення плоскої або конусної заглушки, що монтують саморезами до торця покрівлі. Для плоского ковзана заглушки не потрібні.
roof-n-roll Між ковзаном і аркушами металлочерепици ставиться ущільнювач із попередньо звільненими вентиляційними отворами. Після цього коньковими саморезами 4,8х80 із кроком в 300 мм через хвилю кріпиться сам ковзан. Між планками ковзана роблять нахлест в 100 мм. Торці металлочерепичного ковзана закривають заглушками на саморезах. У тих місцях, де раніше разом з решетуванням були встановлені нижні розжолобки, установлюють декоративні зовнішні розжолобки. Для того щоб запобігти скочуванню снігу в небажаних місцях (вхід у будинок, гараж), на даху можна закріпити спеціальні снегодержатели, які складаються із кріпильного куточка й снегостопорной планки. Звичайно снегодержатель монтують під другим поперечним малюнком від карниза, тобто на відстані близько 350 мм від карниза. Кріпильний куточок установлюють під планку на профілі й кріплять їх разом крізь аркуш до решетування довгим саморезом. Нижній край снегостопорной планки прикріплюється до профільного аркуша у верхній крапці кожної другої хвилі за допомогою саморезов.
hq. md Напоследок, кілька слів про обіг із самим матеріалом. Металлочерепица добре переносить зміни погоди й різні кліматичні умови, але може зіпсуватися й обзавестися вм'ятинами, якщо монтажники будуть ходити по ній у неналежному взутті - важких черевиках. Монтаж такої покрівлі потрібно виконувати тільки у взутті з м'якими підошвами. Також краще не різати металлочерепицу приладами, які при різанні розсипають іскри. Від них може ушкодитися верхній полімерний шар, і автоматично знизяться захисні якості аркуша на конкретній ділянці. Металлочерепицу можна різати електричними висечними ножицями, електролобзиком, дисковою пилкою із твердосплавними зубами, ручними ножицями для металу, ножівкою. Якщо відразу після покупки аркуші металлочерепици не планується пускати в роботу (протягом місяця й довше), їх потрібно правильно укласти на зберігання. На рівному місці послати бруси товщиною 20 см із кроком 0,5 м, на них покласти аркуші, і всі аркуші перекласти рейками

Будет Вам Полезно
Ближче до природи Багато з людей засидівшись у місті, намагаються на вихідні вирватис
Утеплення будь-якого житлового приміщення - це досить важливий процес, із проведенням
Бетон, як будь-яка хімічна речовина, має масу фізико-хімічних і хімічних властивостей.
Для того, щоб дійсно утеплити свій будинок, потрібно зробити так, щоб він добре втримув