Новые Советы

2724

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2547

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6040

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2902

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Вибираємо й стелим лінолеум

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Вибираємо й стелим лінолеум

Як матеріал для напольного покриття, лінолеум - досить старий товариш, йому довелось бачити ще 19-й століття - робити лінолеум сталі ще під кінець того століття в Англії. Але, звичайно ж, матеріал піддався значним змінам, перш ніж стати сучасним лінолеумом у нашім розумінні. Сьогодні це полімерний рулонний матеріал. Раніше його робили із тканин (джут), на основі рослинних масел і навіть коркового борошна (гліфталевий лінолеум). Потім синтетика й хімія взяла своє - і полівінілхлорид витиснув все інше. Сьогоднішній лінолеум - це матеріал на ПВХ основі. Покриття зручно тим, що воно не кришиться, тріскаються й не ламається, приємно на вид і довго служить.
kladezi Товщина лінолеуму 0,8- 4 мм, тобто товсті линолеуми (від 2,5 мм) здатні приховувати дефекти підлоги. У цьому випадку якісн і товстої повинна бути основа лінолеуму - саме на неї лягає завдання вирівнювання підлог
На рівну підлогу можна укладати тонкий недорогий лінолеум на полиестеровой основі. Важливим показником лінолеуму є також товщина його верхнього захисного шару. Його ще називають «робітником», тому що саме він піддається інтенсивної експлуатації. У приміщеннях з великою прохідністю товщина захисного шару повинна бути максимальної - тоді лінолеум прослужить довше.

Різні кімнати й він

Залежно від того, для якої кімнати вибирають лінолеум, йому висувають різні вимоги. Наприклад, для кухні, коридору й прихожої потрібно брати досить товстий лінолеум - не менш 3 мм товщиною, із захисним шаром від 0, 25 мм. Кращим для цих приміщень уважається побутовий лінолеум на спіненій основі або ж напівкомерційний лінолеум з підвищеною міцністю. В залах, вітальнях, житлових кімнатах, де більше навантаження на підлогу й механічні ушкодження малоймовірні, можна стелити тонкий лінолеум в 1,5 мм товщиною й захисним шаром в 0,15-0,2 мм. До цього розряду ставиться лінолеум на спіненій основі або недорогий побутовий лінолеум на основі полиестера. Теж саме ставиться й до спалень. У цих кімнатах помірна або низька прохідність, практично виключені механічні ушкодження. Вибір 1,2-1,5 мм товщини буде оптимальним. Захисного шару досить в 0,15- 0,2 мм. Варіант - побутовий лінолеум на спіненій основі або полиестеровой основі. Зовсім інша ситуація в дитячій. Тут і прохідність досить більша й діяльність малюків активна - так що можливо різні дрібні механічні ушкодження. Так що в дитячу краще вибирати побутовий лінолеум на спіненій основі або напівкомерційний лінолеум із захисним шаром від 0, 25мм. Сходи, офіси й суспільні приміщення - самі ґрасувати^ся территории, щоМ. Тому для них вибирають самий-самий лінолеум: комерційний, зі стовщеним захисним шаром і товстою основою.

Побут або комерція?

Що ж таке - визначення побутовий, напівкомерційний або комерційний лінолеум? Це так звані класи, на які можна розділити все - залежно від товщини шарів і якості покриттів. В побутового лінолеуму - два різновиди основ: спінена (ПВХ) основа й основа з полиестера. У підсумку виходить лінолеум товщиною 1- 4 мм із захисним шаром 0,15-0, 35 мм. Линолеуми на спіненій основі мають гарний зовнішній вигляд, у них досить гарна звукоізоляція, служать 5-10 років. Лінолеум на полиестеровой основі тонше - до 3 мм. Він м'як і пружний, легко розстеляється на підлозі. Верхній захисний шар у такого лінолеуму - тонкий і досить чутливий до механічних ушкоджень. Термін служби теж досить короткий. Такий дешевий лінолеум часто купують у непримітні місця в будинок або на дачу. Напівкомерційний схожий по своїх характеристиках на побутовий лінолеум на спіненій основі, але термін служби в нього довше, тому що захисний верхній шар толще - 0,35- 0,7 мм. Тому він придатний для суспільних і офісних приміщень, житлових кімнат. Комерційний лінолеум теж буває різним і не завжди він у всім гарний. Але він відрізняється від побутового, у першу чергу, своєю структурою. Комерційний лінолеум буває гомогенним і гетерогенним. Гомогенний - дешевше, і як видно з назви має щось однорідне - структуру. Такий лінолеум надзвичайно стійкий до стирання й може прослужити довгі роки. Але є в цього лінолеуму один недолік - під ним чітко видні нерівності підлоги, тому перед укладанням прийде робити вирівнювання. У комерційного гетерогенного лінолеуму - багатошарова структура (мінімум 4 шари). Основа не убирає вологу й міцна механічно, вона може приймати форму підстави, на яке укладається.

Вибір у магазині

Є кілька нескладних правил, які придадуться при виборі лінолеуму. Краще, якщо полотно матеріалу буде збігатися із шириною кімнати. При розрахунках необхідної кількості метрів лінолеуму враховують малюнок/ його відсутність на покритті, нестандартні форми кімнат, ніші, кути, батареї, пороги й т.п. Перевіряти якості лінолеуму потрібно в магазині - у розкатаному виді. Подивитися, немає чи на поверхні хвиль, бугрів, відшарувань верхньої плівки. Полотнище лінолеуму не можна складати навпіл, на поверхню краще не приклеювати скотч, тому що потім цей клейкий слід складно буде видалити. При транспортуванні (якщо матеріал згорнули лицьовою частиною назовні) обернути рулон захисною тканиною або папером. Купувати лінолеум потрібно завжди однієї партії й із запасом, різні партії можуть вирізнитися по кольорі, хоч і незначно.

Укладання лінолеуму

Укладати на підлогу лінолеум краще при температурі в кімнаті не нижче 15 градусів і на суху підлогу. Перед укладанням треба подумати, як саме стелити покриття. У вузькому й відносно вузькому приміщенні зручно стелити рулон уздовж. У квадратній кімнаті лінолеум краще укладати по напрямку світла. Шов від лінолеуму не повинен перебувати безпосередньо у дверей і порога, інакше все будуть його зачіпати й наприкінці - кінців відірвуть. Для роботи буде потрібно лінійка, ніж для різання лінолеуму, ножиці, двостороння клейка стрічка. Потрібну довжину лінолеуму відміряють з напуском в 5 см, буває, що потрібний напуск для стикування малюнка. Найпростіше класти матеріал уздовж прямої стіни. Лінолеум повинен безпосередньо примикати до неї. Якщо стінка крива, лінолеум ріжуть із напуском у кілька сантиметрів. Після приміряння край лінолеуму відвертають і наклеюють двосторонню липку стрічку, після чого добре пригорнути край до підлоги. Особливу увагу приділяють узгодженню малюнків і стикуванню швів при малюнках. Відрізи потрібно розташувати так, щоб сполучився малюнок. Не обійти стороною й труби із дверними прорізами. Лінолеум притискають до дверного прорізу й до підлоги. Починаючи від краю прорізу роблять два надрізи під кутом 45°. Розрізи виконують у напрямку до себе. Для кращого з'єднання у дверній коробці можна зробити пропив між підлогою й верхи коробці, і в цей пропил вставити полотно лінолеуму. Лінолеум радять приклеювати не тільки по краї, але й по всій його площі, який би вона не була. Половину покриття загортають від краю стіни до центра й намазують її клеєм. Потім покриття загортають на місце й щільно прокочують по лінолеуму (валиком, мішком з піском, важким м'яким предметом), щоб пішли з-під нього останні залишки повітря, і не утворилося повітряних міхурів. Підлога з лінолеумом повинен сохнути не менш 24 годин. Шви відрізів лінолеуму краще ретельно додатково проклеїти й загерметизировать. Використовують клей у спеціальному тюбику, по типі «Супер - клею». Кінчик насадки вставляється в поглиблення шва й потім його повільно просувають уздовж стику. Склад повинен проникнути у всю глибину шва

Будет Вам Полезно
Багато хто знають, що будівництво минулих часів аж ніяк не мало ефективність і повну ід
Багато наших співвітчизників віддають пальму першості російській лазні. Потім іде фі
Одноразовий посуд | хозтовари й побутова хімія Одноразовий посуд - це ємності, які вир
«Конитнент Лад» - натяжні стелі високої якості | вибираємо оздоблювальні матеріали Пр