Новые Советы

2728

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2549

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6052

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2905

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Вибір печі для лазні

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Вибір печі для лазні

Найперші печі, які були в лазнях, - це традиційні цегельні печі-каменки, з топленням, оконцем і димоходом, складеними із цегл і піддоном для каменів у верхній частині грубки. Скласти гарну цегельну піч-каменку, яка б і гріла добре, і не ламалася швидко, здатні тільки досвідчені майстри-пічники й муляри. Ремонтувати таку піч теж досить складно. Цегельну піч звичайно зводять у ґрунтовного розміру парильнях, у маленьких лазнях вона займе занадто багато місця. Для топлення цегельної печі потрібне велика кількість дров, а також часу (кілька довгих годин), щоб цю піч неабияк протопити. Крім цього цегельна піч-каменка - це пекти перериваної дії, тобто палити її можна тільки тоді, коли в лазні ніхто не миється. Тому згодом для дачників, що будують усе менш ґрунтовно й люблять мобільність і компактність, сталі робити металеві печі-каменки. Вони гарні тим, що в основній масі - це печі безперервного нагрівання, тобто можна палити й під час лазневих процедур. Основним достоїнством металевих каменок є те, що вони здебільшого швидко прогріваються - від 30-40 хвилин до декількох годин (виключення становлять газові печі, які гріються довго). Металеву піч частину обкладають цеглою, обов'язково залишаючи зазор між кладкою й стінками. Це значно підвищує теплоємність печі.
sam-dom У металевій печі передбачений бак для води (який продається додатково), камені розташовуються на металевий плитах і піддонах, у закритих або відкритих каменках. Трубу для металевих печей роблять із металу або асбоцемента. Паляться ці печі-каменки різними видами палива. Залежно від того, що обрано: дрова, електрика, газ, газо-дров'яний варіант - у печі з'являються власні характеристики. Розглянемо докладніше всі варіанти

Дров'яні печі-каменки

Дров'яна піч для лазні буде зручна тим дачникам, які живуть поруч із лісом або палять будинок дровами. Серед переваг - те, що дерево як паливо порівняно дешево (або взагалі безкоштовно). Така пекти не важка й під неї не потрібно влаштовувати фундамент, як у цегельної каменке. Дров'яні печі з листової сталі нагріваються менш, ніж за годину. Нагрівання відбувається за рахунок того, що гарячі гази від згорілих дров передають тепло металу, а він - кам'яному засипанню. Важливий показник для каменки - жаростійкість стали. Завдяки тому, що грубка зроблена з жаростійкої сталі, тонкі стінки корпуса дозволяють приміщенню максимально швидко прогрітися, і в той же час не прискорюють процес згоряння палива. Жаростійкість стали забезпечує хром, масова частка якого повинна становити не менш 13%. Так що перед покупкою дуже корисно уточнити зміст хрому в корпусному матеріалі печі. Чим більше його, тим краще.
decor-sauna Нагрівання каменів у каменке відбувається за рахунок теплового випромінювання від поверхонь нагрівання, тому бажано, щоб каменів у грубці було більше, і вони добре стикалися з розпеченими ділянками корпуса. Параметри потрібної ємності каменки вираховують виходячи з розмірів парильної. Маса каменів визначається з розрахунку 2,5-6 кг на 1 куб. м. обсягу приміщення. Камені для печі повинні бути теплоємними й нетоксичними (про радіацію взагалі згадувати не коштує). Гарні для лазні такі гірські породи як базальт, порфірит, талькохлорит, перидотит і інші, які рекомендують спеціалізовані магазини. Обсяг і габарити топливника також мають немаловажне значення. Чим більше по обсязі буде топлення, тим вище в печі буде продуктивність. Топливник печі краще вибирати об'ємна й довгий, тому що висота полум'я в дров'яних печах більша. Потужне й добре палаюче полум'я можна одержати за рахунок гарного колосника, що подає повітря під палаючі дрова й на якому безпосередньо розташовуються палаючі вугілля. Колосник повинен бути довгим і чавунним. Чавун гарний тим, що стійок до винятково високих температур, а у вугіль вона саме може бути такий. Будь-яка жаростійка сталь програє в цьому чавуну. Якщо пекти обладнана виносним паливним каналом, потрібно переконатися, що він твердий і широкий, і із суміжного приміщення їм буде зручно палити. Досить корисно звернути увагу на зольник - спеціальну камеру для скупчення золи. Зручніше за все чистити пекти, якщо зольник сконструйований у вигляді шухлядки, що висувається, - не прийде паскудитися й вигрібати золу коцюбою або щіткою. Купуючи дров'яну грубку для лазні, деякі задумаються й про її зовнішній вигляд. Головне, чим можуть відрізнятися ці агрегати - це обтічність або різкість форм, якість обробки й колір металу, облицювання або її відсутність і найважливіше - наявність екрана
Є моделі, які оброблені органосиликатними й полімерними покриттями, досить естетичн і безпечними виходять печі, покриті текстурною нержавіючою сталлю.
decor-sauna Для аматорів кіно, можна купити пекти з светопрозрачним екраном на дверцятах топливника. Тоді, сидячи й парячись у лазні, втрачаючи відчуття реальності в голові від поднимающейся усе вище й вище температури, можна дивитися на палаючі дрова в грубці, на миготливі вугілля й думати, що лазня - це все-таки гарна річ. Екран у грубки не дешевий - чим більше діагональ, тим дорожче. Коштують дров'яні печі-каменки по-різному й ціни залежать від технічних характеристик і обсягу парний, для якої вони призначені. Середня ціна недорогих грубок російських і закордонних виробників 8000 - 15 000 руб. Вартість дров'яних каменок з екраном для парилень із більшим обсягом 16-50 куб. м. 18000- 65000 руб. Закордонні аналоги 17 000 - 96 0000 руб.

Електричні печі-каменки

Електричні грубки-каменки ще більше відійшли від традиційної цегельної лазневої печі. У них уже не зустрінеш димоходу, і дрова підкидати в топлення через щогодини не потрібно. Але цим-те вони, може бути й зручні для людей, до мозку костей городяни й не знають, з який строни підійти до дров, топленню, багаттю й димоходу, а паритися люблять однаково. Головний принцип каменки в електричній печі збережений: за допомогою нагрівальних елементів теплова енергія передається каменям. За допомогою електричної грубки за короткий строк можна максимально натопити приміщення.
elpech Багато сучасні каменки постачені пультом керування з терморегулятором. За допомогою датчиків температури пекти може вимикатися сама, коли температура в парильні досягне потрібного показника. Докладно про вибір електричної каменки, підборі потрібної потужності для певної парильні й вимогам, пропонованим до електричної мережі, можна прочитати в статті Сауна своїми руками
Тут же згадаємо, що харчування здійснюється за рахунок джерела в 380У и 220 У. Нагрівання в цих печах може бути періодичним або постійним. При рішенні обладнати лазню електричною піччю потрібно заздалегідь продумати всі тонкості електропроводки в лазні. Електричні каменки повинні бути в першу чергу безпечні, що непросто забезпечити в умовах вологої парної. При розрахунку потрібної потужності враховують розмір лазні, якість теплоізоляції стін і стелі, наявність примусової вентиляції. У лазні, де теплоізоляційні властивості не настільки високі (бревенчатий зруб) буде потрібно грубка з потужністю 1,4- 1,8 кВт на кожний кубічний метр. Для каркасних лазень панельними стеновими конструкціями, де теплоізоляція, можливо, краще завдяки різним утеплювачам і мембранам необхідно вибирати пекти 0,6-0,8 кВт на кожний кубічний метр. Недоліком, що приписують електричним каменкам, є те, що при регулярному використанні їх може вистачити на 5-6 років. Середня вартість електро - каменок 7000- 25000 руб.

Газові печі-каменки

Газові печі для приватної лазні - досить нове обладнання, але останнім часом вони здобувають все більшу популярність. Це й зрозуміло: дачні селища газифіковані, паливо порівняно дешево, навантаження на електропроводку немає й із дровами возитися не треба. Крім того, сучасні газові печі можуть працювати й на балонному газі, так що їх можна використовувати для лазень у тих районах, де практично немає комунікацій. Як і в попередніх двох варіантах каменок у газової грубки є свій лоток для каменів, і конструкція печі повністю імітує традиційну цегельну. Замість труби можна використовувати звичайну витяжку, які встановлюють на кухнях. Газова піч ставиться до печей періодичного нагрівання, тобто під час лазневих процедур газову піч палити не можна. Недоліком газових каменок може бути порівняно довгий час прогріву парний - біля восьми годин. Нову, що запускається вперше пекти, прийде розтоплювати неймовірно довго - до 4-6 днів (але таку процедуру прийде проводити тільки один раз). Тому газову піч вигідно заводити тим, хто живе на дачі постійно або досить довгий час у році. Існують ще печі з комбінованим опаленням - газово^-дров'яні, які можуть працювати як на твердому паливі, так і на природному газі

Будет Вам Полезно
Для того, щоб квартира, оснащена великою лоджією була тепл і затишної, як правило, необх
Зовсім не дизайн і конфігурація меблів можуть зіграти злий жарт із Власником при покуп
Ціна на електроенергію постійно росте й це змушує власників заміських будинків шукати
Перш ніж почати розповідь про те, що являє собою пристрій дерев'яних перекриттів, важли