Новые Советы

2775

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2587

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6138

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2940

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Сплит-Система в будинку

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Сплит-Система в будинку

Особливості пристрою й роботи

Сплит - система складається з двох блоків, один із яких перебуває в будинку (як правило, монтується на стіні), а іншої - на вулиці. Завдяки многим технічним завданням, які вдається вирішувати сплит-системам, вони й одержали таку популярність. У чому ж їхній принцип роботи, як відбувається процес кондиціювання? Всім, що учили фізикові, відомо, що якщо в посудині, у якому налита рідина, буде відбуватися активний випар цієї самої рідини, то посудина буде швидко остигати. На цьому законі й заснований пристрій кондиціонера. У внутрішньому блоці кондиціонера перебувають трубки з киплячим фреоном (та ж речовина діє й у холодильнику). Фреон кипить, молекули його з величезною швидкістю випаровуються, трубки сильно прохолоджуються, і через ці трубки вентилятор починає проганяти повітря з кімнати. І повітря прохолоджується.
veterburg Але для того, щоб процес тривав, по можливості, довго потрібно було придумати, як змусити фреон не випаруватися повністю - інакше процес охолодження припинився б. І вирішили цю проблему - придумали використовувати компресор, що откачивал би пари фреону із внутрішнього блоку в зовнішній і там стискав би ці пари настільки, що газ знову перетворювався в рідину й вертався назад кипіти у свої трубки. Для цього й потрібні внутрішні й зовнішні блоки, щоб розмежувати зони дії й зробити «висіння» кондиціонера в кімнаті більше комфортним для мешканців. Усередині будинку на стіні залишають тільки саме необхідне - киплячий теплообмінник (випарник) і вентилятор. А весь основний «заводський» процес винесли на вулицю, щоб не досаждав. І на вулиці відтепер перебувають компресор, конденсатор (теплообмінник, у якому фреон під тиском конденсується назад у рідину), вентилятор (який прискорює процес конденсації). Також у зовнішній блок віднесли й виселили із квартири автоматику, різні датчики, вентиль для режиму обігріву й спеціальну трубку - реле. Гучні вібруючі агрегати в сплит-системі винесені на вулицю, одним словом. А у кімнаті - тиша й прохолодь.

Основні режими роботи


afc-vent Багато з людей думають, що у своїй роботі кондиціонер забирає повітря зовні й саме в такий спосіб відбувається заміна теплого повітря холодним. Це невелика омана. Кілька років назад дійсно стали з'являтися сплит-системи, які забирають частина повітря зовні (до 25%), але далеко не всі кондиціонери мають таку функцію, що те саме що примусової приточной вентиляції. Сучасна сплит-система працює в чотирьох основних режимах: охолодження, обігрівши, осушення, вентиляція. При цьому під вентиляцією найчастіше мається на увазі процес, коли повітря з кімнати забирається, пропускається через повітряні фільтри й викидається назад у кімнату, тобто цей режим по-іншому можна назвати режимом очищення повітря.

Правильний вибір і особливості установки

Підбираючи кондиціонер, непогано було б заздалегідь порахувати потрібну потужність, щоб не переплачувати за зайвий холод і, навпаки, його добирати. Звичайно на кожні 10 кв. м. потрібно 1кВт «холодопроизводительности» кондиціонера. Це правило досить точно працює для звичайних житлових кімнат. Так, для кімнати 20 кв. м. підійде кондиціонер на 2 кВт. Інша потужність охолодження може знадобитися, якщо в приміщенні високі стелі, вона розташоване на сонячній стороні, у ньому більша площа остекления, постійно перебуває багато людей, багато комп'ютерів, оргтехніки, холодильників. Найкраще, якщо придбання й монтаж сплит-системи здійснюється до основного ремонту квартири (приміщення, де проведуть опоряджувальні роботи). У цьому випадку всі комунікації між блоками можна сховати в стіну.
mirsovetov Заздалегідь коштує, продумати місце, де можна буде розташувати зовнішній блок кондиціонера. Розташувати його на голій зовнішній стіні 16-го поверху буде не зовсім гарною ідеєю. Справа в тому, що будь-якому приладу може знадобитися огляд або ремонт. Як до нього тоді добратися? Буде складним монтаж і подальше обслуговування зовнішнього блоку (його потрібно буде періодично чистити, і захищати від падаючих бурульок). У цьому випадку їсти варіант розташувати його на холодному балконі або іншому малоприметном місці. Пам'ятаємо, що середній кондиціонер видаляє з повітря 1-2 літра води в годину й вона кудись стікає. Тому краще заздалегідь обговорити з майстрами, куди краще вивести дренажний трубопровід. Оптимальний варіант - відвід води в каналізацію, але якщо це неможливо, треба виводити трубопровід на вулицю й тоді обов'язково встановлювати підігрівши дренажного трубопроводу. Під час роботи кондиціонера при негативних температурах відвідна вода не буде замерзати в каналі. Також непогано буде заздалегідь прикинути витрати: крім вартості самого кондиціонера 10-12% вартості прийде витратити на комплектуючі під час монтажу (кріплення зовнішнього блоку, декоративні короби, мідна трубка, дренажний трубопровід, кабелі) і 20-25% на монтаж

Особливості роботи

Якщо планується прохолоджувати більше одного приміщення (2-3), то при установці сплит-системи в кожну кімнату буде потрібно по кондиціонері. Інший варіант - купувати мульти сплит-систему (один зовнішній блок із трьома внутрішніми).
artelgroup Якщо в будинку є або планується встановлювати підвісні стелі, то можливо установку одного канального кондиціонера в застельовому просторі з розведенням холодного повітря по всіх кімнатах. Але при цьому не можна буде регулювати температуру в кожній кімнаті окремо - скрізь буде стояти однакова температура. Звичайно в домашніх умовах установлюють кондиціонери не більше 5-6 Квт.

Будет Вам Полезно
Безумовно, тривалий час басейн на власному шматочку землі залишався предметом розкоші
Боротьба за зниження енергоспоживання ведеться дуже давно й одну із провідних ролей в
Є єдине надійне рішення проблеми перепадів напруги, до того ж, і не Дороге й це стабіліз
Если вы решили поменять интерьер вашего дома, стоит обратить внимание на раздвижные дв