Новые Советы

2728

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2550

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6052

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2905

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Облицювання басейну

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Облицювання басейну

Підготовка підстави

Найчастіше стаціонарний басейн облицьовують плиткою, мозаїкою або покривають спеціальними плівками ПВХ. Технологічно послідовність і сам принцип лицювальних робіт у басейні не відрізняється від роботи з облицювання інших приміщень із підвищеною вологістю. Головне - використовувати продукти, що відповідають підвищеним вимогам. Наприклад, у звичайних умовах допускається ґрунтовка підстав водяними розчинами синтетичних смол. Для гідроізоляції басейну ж використовують спеціальні склади загальною товщиною 2-6 мм.
damar74.narod Перед обробкою чашу басейну ретельно вирівнюють і штукатурять. Найчастіше штукатурка не зовсім добре схоплюється з поверхнею й згодом відшаровується. Щоб цього не відбулося, для штукатурки басейну вибирають спеціальні водостійкі ремонтні склади або штукатурний розчин з латексними добавками - від цього підвищиться водостійкість і еластичність штукатурки. Понад штукатурний шар наносять два шари гідроізоляції для захисту бетону. Водовідштовхувальні матеріали наносяться на зволожену бетонну або оштукатурену поверхню. Третім шаром служить спеціальний клей або клейові склади з латексними добавками - шар клею потрібний для кращого зчеплення лицювального матеріалу, що кладуть поверх.

Облицювання плиткою

Плитка в басейні укладається не зовсім так само, як у ванною. Тут важливо враховувати особливість механічного впливу товщі води на матеріал. Під тиском водної маси, стіни прогинаються під водою на кілька міліметрів. Тому важливо укладати плитку на деякій відстані друг від друга, а клей і затірку вибирати еластичні. Інакше при прогині покриття не витримає навантаження й покриється мікротріщинами (це ж стосується й матриць мозаїки). Плитку для басейну радять брати не звичайну, а спеціальну порцелянову - і от чому. Порцелянова плитка має більшу щільність, чим звичайна керамічна, котрої ми облицьовуємо ванни й туалети, а значить - порцелянова плитка має менше водопоглинення. Це принципово важливо. Проста плитка, у якої пориста структура, швидко вбере воду й стане розсадником для мікроорганізмів і водоростей.
bascom Порцелянові плитки більше жароміцні й морозостійкі (що може придатися для відкритих басейнів), а також пластичні (що важливо для форми басейну, але не викличе мікротріщин у чаші). Порцелянова плитка не усмоктує бруд - її легше мити.
vashdom Поруч із басейном і в місцях спуска (підйому) укладають плитку із противоскользящей поверхнею. Вона не глянсова, а рифлена, із шорсткуватою поверхнею. Діапазон цін на порцелянову плитку - звичайну й противоскользящую - перебуває в районі 119- 1679 руб. /кв. м.

Мозаїка для басейну

Мозаїку вважають дуже зносостійким і надійним матеріалом. Про те, яка вона сьогодні буває, у якому виді її продають, на що клеять і скільки коштує робота мозаичиста можна почитати в пості про мозаїку в наших ваннах. Для басейну найчастіше вибирають скляну мозаїку (другий розповсюджений вид - керамічна) по тимі ж причинам, що й порцелянову плитку - більша щільність, не поширює грибок, майже не паскудиться. Принципи підготовки підстави для плитки й мозаїки однакові. Скляна мозаїка прочнее керамічної й зовсім не усмоктує воду. Вартість мозаїки для басейнів досить висока. Роблять неї в основному за кордоном і ціни в доларах або євро: порядку $ 24-146 або 14- 295 євро за квадратний метр.
mosaico Значну ціну й вартість робіт з укладання такої мозаїки можуть, напевно, окупити згодом її зносостійкі якості й дуже гарний зовнішній вигляд. Мозаїка гарна для басейну тим, що можна створити будь-який візерунок і орнамент. А також тому, що мозаїкою набагато простіше облицювати будь-які криволінійні поверхні басейну й недоступні для звичайної плитки куточки.

Укладання плитки й мозаїки

Звичайно облицювання можна починати через 1-5 днів після нанесення гідроізоляційного складу. Плитку й мозаїку кладуть на спеціальні клеї. Можна це робити й на цементно-піщаному розчині. Розглянемо другий варіант (хоча багато чого аналогічно, що для розчину, що для клею). Облицювання роблять горизонтальними рядами, починають зі стін басейну. Якщо необхідно, за допомогою схилу й цвяхів установлюють вертикальні маяки, а потім по верхній крайці маякових плиток навішують горизонтальний шнур-причалку (зі звичайної волосіні). У процесі кладки цю волосінь пересувають нагору, ряд за поруч - це допомагає контролювати прямолінійність горизонтальних стиків
Сусідні плитки орієнтують із усією площиною по шнурі-причалке й вертикальному провішуванню, і осаджують плитки до потрібного рівня, злегка постукуючи по ній ручкою лопатки. Товщину лицювального шва й відстань між плитками фіксують за допомогою двох сталевих штирів або гвоздиков однакового перетину. Стики заповнюють розчином лише на ½ від товщини плитки. Після укладання ряду, до плитки прикладають рейку. Якщо між нею й окремими плитками є зазор, плитки знімають, додають розчин і осаджують плитку до потрібного рівня. Якщо важливо симетрію й малюнок, то укладати плитку починають із середини ряду, а закінчувати ряд можуть уже половинками (третинами плитки) по кутах. Хоча підрахувати необхідна кількість у ряді повномірних плиток можна й із самого початку. Тоді не прийде різати, і облицювання буде виглядати акуратніше. Стики між покладеною плиткою обробляють вологостійкою й морозостійкою затіркою (яка сполучається по кольорі або контрастує із плиткою).
uralcem Основні шари: Бетон; шар, що вирівнює(штукатурний розчин); гідроізоляція;клейовий склад; скляна мозаїка; розшивка для швів. Укладання дна в басейні - особлива, здійснюється вона не рядами, а по умовних трикутниках, або «у конверт». Мова йде про той випадок, коли піл у басейні не рівний, а має ухил убік зливального отвору. Допустимо, зливальний отвір у центрі басейну. Спочатку визначають і відзначають лінії розрубу - лінії, які з'єднують кути басейну із протилежними кутами зливального отвору. Після такої розмітки дно басейну виявиться умовно розділено на чотири трикутники - по них і роблять облицювання. Укладання плиток у кожному трикутнику починають із пристенного ряду (роблять без ухилу). Далі перпендикулярно цьому ряду викладають (на легені, не ґрунтовному розчині) маяковий ряд. Звіряючись із плитками в маяковому ряді, облицьовують поверхня трикутника горизонтально, використовуючи по краях неповномірні плитки. Інші трикутники також починають із пристенного ряду й маякового ряду.
bascom Укладання мозаїки відбувається аналогічно, тільки замість однієї плитки до стіни притискають паперові аркуші або сітки зі скловолокна. На сітки квадратики мозаїки приклеюють лицьовою стороною. При облицюванні досить пригорнути аркуші з мозаїкою до поверхні з нанесеним клеєм або розчином цементу. Потім аркуші воложать, і вони акуратно відклеюються. Кропітку роботу з дорогою мозаїкою, звичайно ж, повинна проробляти фахівці.

Плівка ПВХ - нове покриття

Басейн можна покривати не тільки плиткою або мозаїкою, але й плівкою ПВХ. Цей матеріал легкий, такий же гарний гідроізолятор і дешевше, ніж плитка й мозаїка. Правда, плівка не протримається на стінках вічно, строк її служби - приблизно 7 років. Краще використовувати таку обробку для закритих басейнів. Товщина плівки 1-1,5 мм і складається вона із чотирьох шарів, які містять у тому числі шар полиестерола або кевлара (міцні синтетичні матеріали). Плівка стійка до впливу ультрафіолетових променів і хімікатів. Покриття легко чиститься й не привабливо для різних мікроорганізмів. Ціна ПВХ плівки для облицювання басейнів $10 - 40 або 16-32 євро за квадратний метр. Укладають плівку на ретельно відшліфовані поверхні (інакше в місцях нерівностей плівка протреться). На початку до поверхні басейну шурупами прикріплюється кріпильна смуга. Вона являє собою металеву стрічку довжиною 2 м, шириною 5-6 см, товщиною 2 мм. На смугу з однієї строни наносять пластикове покриття. Плівка не приклеюється до поверхні, а просто обтягає басейн зсередини, а потім щільно притискається до стін водою. Якщо дно басейну має нерівний складний рельєф, то монтаж плівки починають звідти. Під плівку кладуть геотекстиль (неткане полімерне полотно 0,5-1 см товщиною) - воно захистить плівку від ушкодження й конденсату. Краю плівки зварюють гарячим повітрям, для повної герметизації затирають рідким пластиком. Плівку можна також використовувати при реконструкції старих басейнів або басейнів, оброблених плиткою, але де виникли проблеми з гідроізоляцією через тріщини. Плівку можна укладати прямо на плитку. Головне, щоб та згодом не відшарувалася

Будет Вам Полезно
Як правило, опалення в заміському будинку - це досить складний процес, що має потребу в
Гипсоволоконні аркуші складаються з гіпсу й деревних волокон. Таке сполучення має пе
Широко застосовуються на виробництві й у побуті, а також адміністративних приміщеннях
Серед безлічі видів укосів - необхідно вибрати найкращий. Найбільш сучасним видом укос