Новые Советы

2769

Виды лебедок и их применение

Лебедка – это механизм, облегчающий перемещение груза в горизонтальном или вертикальном направлении…
2582

Рятуємося від голосних звуків

Почнемо з початку - потрібно з'ясувати, від яких звуків рятуватися. Вони адже теж бувають різні. Їх…
6127

Види лебідок і їхнє застосування

Лебідка - це механізм, що полегшує переміщення вантажу в горизонтальному або вертикальному напрямку…
2936

Как сделать опалубку

Установка опалубки берет свой отсчет с определения точек опоры будущего здания. В случае если…

Подари тепло своему дому. всё, что вы хотели знать о Каминах

Главная Строительные советы Як я побудував лазню цим летом

Преимущества природного натурального камня перед искусственным.

Существует одна важная часть интерьера, которая имеет, как декоративное назначение, так и практическое – это камин.

 


Як я побудував лазню цим летом

Насамперед будівництво лазні починається з вибору її майбутнього місця розташування, далі необхідно визначитися з її плануванням. Особисто я відразу вирішив, що зможу побудувати лазню із профільованого бруса, хоча всією душею хотів бревенчатую (для такого будівництва досвід необхідний). Планування вибрав наступну: розмір всієї лазні 3 х 6 м, внутрішньо простір поділений на дві рівні половини, де одна повністю віддана під кімнату відпочинку, а друга знову розділена на дві рівні частини - мийну й парну

Зрозуміло, початковим етапом стало зведення фундаменту, що по рекомендаціях фахівців заклав на глибину промерзання ґрунту (для середньої смуги - це 160 см). З огляду на той факт, що баню я будував брусову, тобто досить легку, спорудження монолітного стрічкового фундаменту не було потрібно - цілком підійшов би стовпчастий (в основному, коли мова йде про будівництво лазні з колоди або із цегли, потрібно робити монолітний бетонний стрічковий фундамент). Але я перестрахувався й все-таки спорудив стрічковий моноліт. По кутах фундаменту я залив арматури для твердого зв'язування фундаменту собвязкой.

Так, поверх фундаменту я настелив гідроізоляційний шар - толь. Поки фундамент вистоювався минулого закуплені:

    брус 150х150 і 100х150 мм (майже 30 м3)дошка (різна)у якості межвенцового ущільнювача - льноджутовая стрічка товщиною 3 ммантисептик Биопренутеплитель Rockwool 100 ммвагонкапечь-каменка (поки не встановлена, так само як і вікна із дверима - витрати брусового будівництва, банячи дасть усадку)гідроізоляційний матеріал на дах

Перш ніж приступати до будівництва брусової лазні я вирішив обробити кожний брус складом антисептика, що запобігає гниття (використовував Биопрен).

Наступний крок основний у будівництві будь-якого дерев'яного спорудження, у тому числі й лазні - закладка першого вінця. Справа в тому, що найменше відхилення першого вінця від осей навіть на парі-трійку міліметрів може стати причиною неякісного складання всієї конструкції. І ще такий момент - перший вінець із бруса більше всіх інших брусів піддається гниттю (примикання бетон-дерево), тому віднімав раду «колишніх» - прокласти під перший вінець заставну дошку з модрини шириною 30 см (тобто дошка укладається на гідроізоляцію). Це сприяє більше щільному примиканню бруса до дерев'яної дошки, виключає намокання, оскільки модрина зовсім не боїться вологи. На неї уклав брус - половинний поздовжній розпил (мені його зробили на замовлення) і вже потім пішло порядовая укладання наступних брусів відповідно до наведеного вище схемі (чашки вже були запиляні на заводі).

На цьому етапі роботи став установлювати лаги на скоби для чорнової підлоги із кроком 60 см із дошки 50 мм, а потім чорнова підлога з обрізної дошки 25 мм і лаги обмазав антисептиком і проклав по ньому ветро-, гідроізоляційний матеріал Мегаизол і утеплювач Роквулл. До речі, якщо ви не знаєте як побудувати підлогу в лазні, то можу порекомендувати настилати дошку «під рейку» - це коли неповним забиванням цвяхів кріпиться тільки кожна п'ята дошка. Для чистої підлоги використовував шпунтовану дошку 28 мм.

Щоб правильно побудувати лазню вирішив для внутрішніх перегородок використовувати брус потоньше - 100х150 мм.

Від установки окосячки цього року вирішив відмовитися - однаково брусова лазня дасть усадку, так навіщо ризикувати?

И, можна сказати, що завершує етап будівництва лазні - спорудження кроквяної системи для двосхилого даху з дошки перетином 100 х 40 мм. По них наколотив з обрізної дошки 20 мм решетування, проклав шар гідроізоляції й настелив ондулин.

Продовження будівництва лазні планується на кінець майбутньої весни, коли брус підсяде й можна буде зайнятися установкою окосячек, вікон, дверей і внутрішньою обробкою. А на даний момент лазня скоріше нагадує хатинку без вікон і без дверей (на місцях майбутніх дверей і вікон залишили лише невеликі прорізи). Тепер є час для того, щоб продумати як правильно обробити парн і мийну і як організувати простір у кімнаті відпочинку. Від облаштованості мансардного поверху відмовився, оскільки дах у ковзані невисока - 3,5 метри, та й по великому рахунку вистачить кімнати відпочинку. Єдине про що задумався - це як би зробити поруч із лазенькою купальню

Будет Вам Полезно
У цей час багато хто задаються питанням, яке воно, опалення ощадливе? Як правило, хто - т
Для теплоізоляції різних будівельних об'єктів застосовуються утеплювачі. Використову
Деревина ліс: технічні характеристики порід дерева | пиломатеріали в будівництві Дер
Як ви самі повинні розуміти без вимірювального інструмента не обходиться жодне будівн